World Poker Tour ogłasza turnieje WPT Prime

Puchar WPT
Puchar WPT
Puchar WPT (foto: Tomas Stacha)

Nową markę turniejów ogłosiło właśnie World Poker Tour. Oznacza to koniec WPTDeepStacks, którego ostatnie eventy zostaną rozegrane w połowie roku.

World Poker Tour zapowiadało ewolucję swoich turniejów i oto pierwszy krok. Pojawia się WPT Prime. Ma to być nowa seria turniejów z przystępnym wpisowym. Będą action clocki, trofea dla zwycięzców, a także relacje z turniejów. Główne turnieje mają być również zaliczane do klasyfikacji na Gracza Roku World Poker Tour.

Nasz ciągły wysiłek, aby poprawić doświadczenia z gry w WPT na żywo będzie korzystny dla większej niż kiedykolwiek liczby graczy podczas XX sezonu. WPT Prime wpisuje się w nasz cel oferowania najlepszych możliwych turniejów, a nasza mocna współpraca z partnerami na całym świecie sprawi, że doświadczenia te będą jeszcze lepsze – powiedziała Cathy Zhao z WPT.

WPT Prime oznacza, że tegoroczne turnieje WPTDeepStacks będą ostatnimi w tej serii. Cykl rozgrywany był przez osiem lat, a zakończy się eventami w Amsterdamie, Sydney oraz Thunder Valley.

Na początek trzy turnieje w Azji

WPT Prime rozpocznie swoją działalność już wkrótce, a organizatorzy eventów zapowiedzieli na razie trzy festiwale. Wszystkie trzy rozgrywane będą w Azji – mowa o turniejach w Wietnamie, Kambodży i na Tajwanie.

Pierwszy z eventów odbędzie się w dniach 19 do 30 maja w Crown Poker Club w wietnamskim Hanoi. Wpisowe w Main Evencie, który wystartuje 26 maja, ma wynosić w przeliczeniu około 1.100$.

Później WPT zawita do Kambodży, gdzie rozgrywany był już największy turniej w tym kraju. Trzy lata temu pula eventu WPT wynosiła tam 727.500$. Teraz turniej odbędzie się w NagaWorld Integrated Resort w Phnom Penh w dniach od 11 do 23 sierpnia. Wpisowe ma wynosić 1.100$. Tajwański turniej zapowiedziano na listopad. Wpisowe wyniesie niecałe 1.100$, a even rozegrany zostanie w Tajpej, czyli stolicy Tajwanu.

Dodatkowo WPT ogłosiło, że zarówno główne turnieje marki, jak i WPT Prime będą miały nową klasyfikację na Gracza Roku. Szczegóły mają zostać ogłoszone wkrótce, ale wiadomo, że pula nagród wyniesie 30.000$.

„High Stakes Poker” – Ivey, Dwan, Brunson i Negreanu w pierwszym odcinku!

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.