U.S. Poker Open – Jeremy Ausmus triumfuje w piątym evencie

Bardzo ciekawy field mieliśmy we wczorajszym finale piątego eventu U.S. Poker Open. Zagrali między innymi Chris Brewer oraz Ali Imsirovic.

Łącznie 66 rejestracji zanotowano w piątym evencie U.S. Poker Open. W puli było więc 660.000$. W kasie miało znaleźć się dziesięciu pokerzystów.

Przed finałem odpadali Peter Placey (dziesiąte miejsce – 19.800$), Alex Livingston (dziewiąte miejsce – 26.400$) oraz Umang Dattani, który za ósme miejsce otrzymał 26.400$. Bubble boyem finału został zwycięzce eventu Big Bet Mix Tamon Nakamura, który za siódme miejsce otrzymał 33.000$.

Liderem przed finałem był Nick Petrangelo. Pokerzysta szybko jednak stracił to prowadzenie, kiedy w ogromnym rozdaniu podwoił Alego Imsirovica. David Peters był pierwszym pokerzystą, który pożegnał się z finałem. Przegrał akcję AJ na AQ właśnie przeciwko Imsirovicowi.

Nick Petrangelo

Ali wyeliminował następnie Nicka Petrangelo i miał już 50% wszystkich żetonów w grze. Wydawał się więc być murowanym faworytem do zwycięstwa.

Od prowadzenia do eliminacji

Wtedy jednak Imsirovic doświadczył serii coolerów, która ostatecznie zakończyła jego udział w evencie. Jeremy Ausmus podwoił się najpierw mając KQ przeciwko 66 lidera. Chwilę później Chris Brewer szukał podwojenia z A5 i ręka ta wygrała z 77 Imsirovica.

Ostatecznie Ali zajął czwarte miejsce. W swoim ostatnim rozdaniu wrzucił all-ina z AQ. Brewer miał 88 i ta ręka się utrzymała. Chris wyeliminował wkrótce Rena Lina. Zagrał więc w heads-upie z Jeremym Ausmusem.

Pomimo, że Brewer prowadził w stosunku 3:1 Ausmus dość szybko odwrócił losy pojedynku. W kluczowym rozdaniu Brewer otworzył z A7, a Ausmus 3-betował z 77. Na stole pojawiły się AQJ. Ausmus kontynuował, Brewer sprawdził i turn to 7. Tutaj wszystkie żetony wleciały na środek. Set utrzymał się.

Ausmus zakończył turniej, kiedy w ostatnim rozdaniu jego TT utrzymało się przecikwo AQ rywala. Brewer za drugie miejsce wziął 132.000$.

Jeremy Ausmus został zwycięzcą piątego eventu U.S. Poker Open. Pokerzysta otrzymał 178.200$. Jest też liderem całego festiwalu – wyprzedza o trzy punkty Shannona Shorra. Pokerzysta jest aktualnym mistrzem PokerGO Cup. – Fajnie byłoby wygrać dwa majory jeden po druguim. Im starszy jestem, tym jest to dla mnie ważniejsze. Moje dzieci myślą, że to fajne. Gdy wygrywam trofea, widzą mnie wysoko w klasyfikacji – powiedział.

Wyniki piątego eventu:

Miejsce Gracz Kraj Prize
1 Jeremy Ausmus USA 178.200$
2 Chris Brewer USA 132.000$
3 Ren Lin USA 85.800$
4 Ali Imsirovic Bośnia i Hercegowina 66.000$
5 Nick Petrangelo USA 52.800$
6 David Peters USA 39.600$

Dzisiaj ciekawy finał turnieju 8-Game. Liderem jest Ben Yu, ale zagrają także Tamon Nakamura, Jeremy Ausmus oraz Phil Hellmuth. Relacja wieczorem na tym kanale Twitch.

Znamy harmonogram majowego Poker Fever Series!

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.