U.S. Poker Open – drugi triumf Nakamury, Hellmuth był blisko!

Tamon Nakamura został liderem festiwalu U.S. Poker Open. Pokerzysta zwyciężył w drugim turnieju, a w heads-upie eventu 8-Game pokonał Phila Hellmutha.

Turnieje gier mieszanych nie przyciągają zwykle podczas U.S. Poker Open zbyt wielu graczy. Tym razem wpisowe w takim evencie wynosiło 15.000$ i zostało opłacone łącznie 47 razy, co w sumie należy uznać za całkiem dobry wynik. W kasie znalazło się siedmiu pokerzystów.

Finał wyglądał naprawdę ciekawie. Zagrał w nim prowadzący wtedy w klasyfikacji Jeremy Ausmus, ale też Scott Seiver, Phil Hellmuth oraz Tamon Nakamura, który wygrał wcześniej jeden event. Japończyk triumfował wcześniej w turnieju Big Bet Mix.

Rozgrywka w finale

To właśnie Jeremy Ausmus odpadł jako pierwszy. Wyeliminował go Ben Yu. Tamon Nakamura podwoił się na Bryanie Miconie, a na szóstym miejscu odpadł Scott Seiver.

Aż trzy godziny trwała walka w pięcioosobowym fieldzie turnieju. W końcu Damjan Radanov odpadł w starciu z Philem Hellmuthem. „Poker Brat” przejął prowadzenie, a parę rozdań później Nakamura wyeliminował Bryana Micona.

US Poker Open

Pokerzysta z Japonii wyeliminował następnie Bena Yu w akcji 55 na J9. Dziewiątka pojawiła się na turnie, ale river to piątka, która dała seta Nakamurze. Yu wziął 105.750$.

Hellmuth rozpoczynał heads-upa ze sporą przewagą. Nakamura wygrał szybko dwa duże rozdania w Razz i to Phil znalazł się na shorcie. Phil podwoił się, ale nie dało mu to wiele. W rozdaniu Limit Holdem Nakamura raisował z A3. Hellmuth zagrał 3-beta all-in mając K7. Na stole pojawiły się QTT. Turn to Q, a river 9. Phil Hellmuth zajął drugie miejsce i wziął 155.100$.

Tamon Nakamura wygrał drugi turniej na festiwalu U.S. Poker Open. Pokerzysta wziął 239.700$. Tym samym pokerzysta z Japonii przesunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji i 130 punktów wyprzedza Jeremy’ego Ausmusa.

Wyniki szóstego eventu U.S. Poker Open:

Miejsce Gracz Kraj Wygrana
1 Tamon Nakamura Japonia $239.700
2 Phil Hellmuth USA $155.100
3 Ben Yu USA $105.750
4 Bryan Micon USA $77.550
5 Damjan Radanov USA $56.400
6 Scott Seiver USA $42.300
7 Jeremy Ausmus USA $28.200

Relacja z kolejnego finału trwa właśnie na tym kanale Twitch.

GGMasters – „BJHorseman” wygrywa 193.000$!

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.