Turnieje Mystery Bounty » PokerGround.com

Turnieje z tzw. Mystery Bounty to format rozgrywek, który szturmem podbija serca pokerowych fanów na całym świecie. Dziś powiemy sobie o tym, co wyjątkowego jest w tym formacie, a także zobaczymy „zadowolonego” gracza, który właśnie wygrał 100.000$.

Zauważyliście, że w harmonogramach pokerowych festiwali można od niedawna zobaczyć eventy rozgrywane w formacie Mystery Bounty? Jeśli nie, to spójrzcie np. na harmonogram tegorocznego festiwalu WSOP. Tam to dopiero będzie można się obłowić. W jednej z kopert z nagrodami znajdzie się aż 1.000.000$!

Zobaczmy zatem, na czym polega fenomen formatu, który podbija ostatnio serca graczy.

WSOP 2022: Znamy harmonogram imprezy

Mystery Bounty – O co chodzi?

Turniej rozgrywany jest w formie standardowego eventu z bounty. W grze kasynowej w stacku początkowym gracza znajduje się dodatkowy żeton/lub karta, która jest fizyczną reprezentacją wiszącego na nas bounty. Gdy odpadamy z turnieju, przekazujemy nasze bounty w ręce gracza, który nas wyeliminował.

Teraz organizatorzy do wyboru mają dwie ścieżki:

  • albo bounty przypisane jest do danego żetonu/karty i przy wypłacie gracz dowiaduje się, jaka jest jego wartość;
  • albo bounty losowane jest z bębna – odbiór bounty polega na tym, że udajecie się do osoby obsługującej wydawanie kopert z nagrodami i po prostu losujecie tyle kopert, ile zdobyliście bounty.

Oba formaty mają swoje wady i zalety, a o konkretnym formacie zawsze decyduje organizator.

Jak to może wyglądać w praktyce?

Bounty przypisane do żetonu

Przygotowując się do napisania niniejszego artykułu, znalazłem opis tego, w jaki sposób zaplanowany był event 1.500$ na WSOP w 2020 roku. Oto, jak wyglądała przygotowana przez organizatora struktura wypłat.

Turniej miał wpisowe 1.500$. W gwarantowanej puli bounty znajdowało się 1.000.000$. Standardowa wielkość bounty miała wartość 100$, a najcenniejsze bounty rozdzielane były w następujący sposób:

  • 1x 250.000$
  • 3x 100.000$
  • 6x 25.000$
  • 10x 10.000$
  • 80x 2.500$

Każde dodatkowe środki zebrane powyżej 1.000.000$ miały być rozdzielane według struktury wypłat – top 15% miejsc płatnych.

Bounty losowane z bębna

W tej sytuacji sprawa wygląda trochę inaczej, bo o tym, jakie otrzymacie bounty, decydować będzie Wasze szczęście w losowaniu. Wpisowe do turnieju, który w lipcu 2021 roku odbył się w kasynie Wynn, wynosiło 1.600$. Część z wpisowego szła do normalnej puli nagród, a część do puli bounty. To trochę inny podział niż w formacie opisywanym wyżej. Również samo losowanie nagród jest doświadczeniem – przynajmniej z perspektywy gracza – bardziej ekscytującym i dostarcza coś, co można nazwać subiektywnym odczuciem, że mamy większy wpływ na rozwój wydarzeń.

Może ten zwycięzca akurat nie był zbyt wylewny, ale właśnie wygrał 100.000$. Na jego usprawiedliwienie można powiedzieć, że być może wystraszył go okrzyk mistrza ceremonii :).

Podstawowe bounty w tym turnieju miało wartość 500$. Inne wysokie nagrody to: 8x 25.000$, 5x 50.000$ oraz 3x 100.000$.

A oto zwycięzcy wysokich bounty w turnieju, który odbył się w lutym bieżącego roku.

Jeszcze w tym miesiącu Wynn zorganizuję event, w którym struktura bounty prezentuje się następująco.

Mystery Bounty Wynn Las Vegas - tabela z poszczególnymi nagrodami

Podsumowanie

W naszej opinii format Mystery Bounty jest czymś interesującym, świeżym i atrakcyjnym z punktu widzenia uczestników turnieju. Przy odrobinie szczęścia już w pierwszych minutach trwania rywalizacji można zapewnić sobie wygraną w wysokości kilkudziesięciu wpisowych! To musi działać i z pewnością działa na wyobraźnię graczy.

A jak Wam podoba się ten format?

[BLOG] #160 Wcale nie taki high stakes

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.