Super High Roller Series – Danny Tang wygrywa event Short Deck

Na Cyprze trwa właśnie festiwal Super High Roller Series Europe. Pokerzyści walczą w kolejnych eventach. W turnieju Short Deck najlepszy okazał się Danny Tang.

Turnieje Short Deck nie cieszą się tak dużą popularnością jak te rozgrywane w odmianie NL Holdem, ale zawsze znajdzie się rzesza fanów takich eventów. Tak było w przypadku turnieju, gdzie wpisowe wynosiło 50.000$. Zanotowano tam 32 rejestracje, co oznaczało, że w kasie znajdzie się pięciu pokerzystów.

Pięciu pokerzystów powróciło we wczorajszym finale. Wszyscy mieli już zagwarantowane 112.000$. Danny Tang był liderem ze sporą przewagą, bo miał więcej żetonów niż czterej rywale razem wzięci.

Paul Phua pożegnał się z grą na piątym miejscu. Wyeliminował go Lun Loon. Seth Davies odpadł z rąk Danny’ego Tanga i wziął 176.000$.

Jason Koon wyeliminował został również po starciu z Dannym Tangiem. Amerykanin wrzucił all-ina mając seta siódemek na stole QJ7. Na riverze pojawił się jednak kolejny as, co oznaczało eliminację Koona.

Tang miał przed heads-upem z Loonem miał sporą przewagę, bo 3:1. Walka jednak trwała trochę czasu. Dopiero po godzinie Tang mając QJs wygrał starcie z AKs rywala, kiedy złapał strita. Loon za drugie miejsce wziął 416.000$.

Pokerzysta zajął też niedawno trzecie miejsce w evencie za 75.000$ rozgrywanym w odmianie Short Deck podczas Triton Poker Cypr. – Koncentruję się właśnie na Short Deck, chociaż żeby dotrzeć do tego poziomu grałem w NL Holdem. Spędziłem jednak masę czasu na Short Decku w ostatnich trzech latach. Czuję, że mogę rywalizować z tymi wymiataczami w NL Holdem, ale właśnie w tej odmianie oni więcej koncentrują się na nauce, a ja robiłem tak, ale w odmianie Short Deck – powiedział po triumfie.

Wyniki piątego eventu Super High Roller Series:

Miejsce Gracz Kraj Nagroda
1 Danny Tang Hong Kong 640.000$
2 Lun Loon Malezja 416.000$
3 Jason Koon USA 256.000$
4 Seth Davies USA 176.000$
5 Paul Phua Malezja 112.000$

Tymczasem na Cyprze rozpoczął się już najciekawszy turniej festiwalu. To Main Event, gdzie wpisowe wynosi aż 250.000$.

Rozvadov – dobry wynik Pawła Kellera, Tomasz Kozub liderem PLO!

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.