Sebastian Kotowicz wygrywa Main Event Slovak Poker Open!

W Banco Casino Bratysława zakończył właśnie festiwal Slovak Poker Open. W Main Evencie fenomenalnie poradził sobie Sebastian Kotowicz, który wygrał cały turniej. To już jego trzeci bardzo dobry wynik w tym roku!

Ponad tydzień temu rozpoczął się festiwal Slovak Poker Open. Pokerzyści mogli rywalizować w kilku turniejach, pośród których najważniejszy był Main Event. Wpisowe wynosi tam 225€.

Pula gwarantowana turnieju wynosiła 200.000€. Zanotowano w nim 842 wpisowe, co oznaczało, że w kasie będzie 84 graczy. Min-cash wynosił 470€.

Wczoraj rozegrano w tym evencie dzień finałowy. Czekały nas emocje, bo drugiego stacka miał Sebastian Kotowicz. Prowadził David Beris. Trzecie miejsce zajmował Dimitrios Katsikas.

Pierwsza eliminacje nie należała do Polaka, ale kilka kolejnych już tak. Sebastian wyeliminował Mattiasa Lamella w akcji AK na 99, bo Polak złapał strita. Wkrótce all-ina wrzucił Tomas Serak. Miał AQ, Sebastian znalazł KK i miał na koncie kolejną eliminację. Po krótkiej przerwie powiększy stacka, bo w akcji AA na KQs wyeliminował Christosa Vestosa.

Fantastyczny run Polaka był kontynuowany. Wyeliminował byłego lidera Davida Berdisa mając 66 na KTs oponenta, bo trafił seta.

Ogromna przewaga Polaka

Sebastian miał ogromną przewagę nad rywalami, bo trzech pozostałych miał bardzo małe stacki. Csaba Illes wyeliminował Lukasa Stopkę, ale sam nie dał rady zagrać w heads-upie. Dimitros Katsikas postawił go all-inie z K7. Iles miał 66, ale na stole pojawił się król.

W heads-upie Polak miał przewagę 2,5:1. Walka nie była długa. Dimitros w ostatnim rozdaniu turnieju limpował z 55, a nasz pokerzysta raisował z AQ. Dimitrios wrzucił all-ina za 20 blindów. Sebastian sprawdził, trafił damę na riverze i wygrał cały turniej!

Dimitrios Katsikas

Zwycięstwo było warte 34.460€. Dla Sebastiana ten rok jest świetny. W marcu wygrał najpierw turniej Hyper Turbo za 550€ podczas EPT Praga i wziął 29.740€. Później zajął trzecie miejsce w Spade Poker Tour, gdzie otrzymał 8.569€.

Wyniki Main Eventu Slovak Poker Open:

  1. Sebastian Kotowicz – 34.460€
  2. Dimitrios Katsikas – 21.190€
  3. Csaba Illes – 14.770€
  4. Lukas Stopka – 11.560€
  5. David Berdis – 9.340€
  6. Christos Vettas – 7.120€
  7. Mattias Lamell – 4.140€
  8. Lajos Matyasi – 2.650€

Triton Super High Roller Madryt – Michael Addamo i Paul Phua wygrywają pierwsze eventy

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.