Sam Grafton wygrywa event HR Bounty » PokerGround.com

EPT Praga Sam Grafton pozuje z pucharem po wygranej w High Rollerze
EPT Praga Sam Grafton pozuje z pucharem po wygranej w High Rollerze
Sam Grafton/foto. Pokernews.com, Danny Maxwell

Sam Grafton zwyciężył w evencie 10.200€ No-Limit Hold’em Bounty na EPT Praga. Brytyjczyk otrzymał 80.360€ z puli nagród oraz dodatkowe nagrody pieniężne z tytułu zdobytych bounty.

Rywalizacja w tym turnieju rozpoczęła się już pierwszego dnia festiwalu, czyli w sobotę. Po pierwszym dniu zmagań w grze pozostawało 25 pokerzystów. Późna rejestracja otwarta była do chwili wznowienia gry w kolejnym dniu. Z tej opcji skorzystał zaledwie jeden gracz, tak więc w niedzielę do stołów powróciło 26 pokerzystów. Pulę nagród utworzyło zatem 57 wpisowych, a jej wartość sięgnęła 267.900€ (pamiętajcie o 5.000$ idącym do puli bounty z każdego wpisowego).

Jak donoszą reporterzy Pokernews.com, eliminacje przebiegały szybko, z gry odpadli m.in. Patrick Leonard, Stephen Chidwick, Adrian Mateos, Timothy Adams, a tempo spadło dopiero w chwili, gdy turniej wszedł w fazę bubble. Pechowcem, który został bubble-boyem był Andras Nemeth. Pozostali gracze znaleźli się w strefie miejsc płatnych po tym, jak para JJ Nemetha nie sprostała AK Daewoonga Songa.

Stół finałowy

Wówczas nastąpiła niesamowita sytuacja. Musiała upłynąć ponad godzina, zanim z turniejem pożegnał się pierwszy gracz będący w kasie. Był nim Zhong Chen. A już w trakcie kolejnych 60-minut z okładem doszło do kolejnych sześciu eliminacji i do wyłonienia zwycięzcy turnieju.

Alexandros Theologis opuścił plac gry na siódmym miejscu. Gab Yong Kim swoim otwarciem niemal postawił Greka na all-inie. Ten zagrał za wszystko z A7, a Kim sprawdził i odsłonił KQ. Krupier wyłożył cztery mało istotne karty, za to piąta miała ogromne znaczenie. Spadł król, który zmienił układ sił i przesądził o eliminacji Theologisa.

Gab Yong Kim nie cieszył się przesadnie długo z pokonania Greka, bo 15 minut później przyszedł czas na niego. W rozdaniu, w którym doszło do jego eliminacji, Kim był „statystą” od samego początku. Akcję rozpoczął Niklas Astedt z BTN, a Sam Grafton sprawdził jego otwarcie z SB. Kim większość swojego stacka miał już zaangażowaną w pulę i po sprawdzeniu został mu w ręku jeden żeton o wartości 5.000. Spadł board QT958. Szwed bił przez trzy ulice. Kim był na all-inie już na flopie i tylko się przyglądał, a Grafton sprawdzał na każdym streecie. Na showownie Brytyjczyk pokazał JT, czyli strita. Szwed zmuckował karty, a Kim odsłonił jedynie 75o.

Nie minęło 10 minut, a od stołu musiał wstać Alex Kulev. Astedt otworzył z wczesnej pozycji, a Kulev odpowiedział all-inem. Po sprawdzeniu i pokazaniu kart okazało się, że Szwed ma A7s, a Bułgar KJo. Flop: 9J7 tchnął w Kuleva wiarę w szczęśliwy double-up, jednak kolejna karta, którą była siódemka, w mig odarła go ze złudzeń. River przyniósł ósemkę i było po wszystkim.

MEGA Loteria Cash Game w trakcie Poker Fever Special

Dwa rozdania później odpadł z gry Teun Mulder. Holender dysponował najmniejszym stackiem w stawce i miał duże nadzieje na podwojenie, kiedy na wojnie blindów all-in zagrał Sam Grafton (T9o), a jemu los zesłał A4o. Nastąpiło szybkie sprawdzenie. Do turna Mulder jeszcze prowadził, jednak wraz z riverem pojawiła się dziesiątka, która przesądziła o jego eliminacji.

Brytyjczyk przewodził ostatniej trójce, a jego przewaga stale rosła. Najkrótszym stackiem dysponował Daewoong Song i to on zakończył grę na trzecim miejscu. Koreańczyk otworzył z parą 33. Grafton na BB wykorzystał siłę swojego stacka do maksimum i zagrał odstraszający all-in z J4o. Song szybko sprawdził. Czwórka na turnie sprawiła, że był to dla niego koniec w tym turnieju.

Heads-up Grafton – Astedt rozstrzygnął się już w czwartym rozdaniu. Brytyjczyk otworzył z TT, a Szwed wsunął swój stack za linię z K7o. Szybki call. Na stole pojawiły się: AA542, co oznaczało eliminację Astedta i zwycięstwo Graftona.

Oficjalne wyniki

MIEJSCE GRACZ KRAJ WYGRANA
1 Sam Grafton UK €80,360
2 Niklas Astedt Szwecja €58,130
3 Daewoong Song Korea Południowa €37,510
4 Teun Mulder Holandia €28,400
5 Alex Kulev Bułgaria €21,970
6 Gab Yong Kim Korea Południowa €17,150
7 Alexandros Theologis Grecja €13,660
8 Zhong Chen Holandia €10,720

Inne wydarzenia na EPT Praga

Najważniejszym wydarzeniem pierwszych dwóch dni festiwalu było niedzielne otwarcie Main Eventu serii Eureka, w którym zagrało kilkudziesięciu graczy z Polski. W dwóch pierwszych flightach startowych nasi pokerzyści poradzili sobie doskonale. O ich wyczynach możecie przeczytać w poniższym artykule.

Na kolejny raport z festiwalu EPT Praga zapraszamy już jutro.

EPT Praga: Polacy świetni na starcie Eureki!

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.