Powrót mistrza WSOP – Jerry Yang z dobrym wynikiem w Kalifornii

Jerry Yang

Od czasu do czasu piszemy o tym, co dzieje się z byłymi mistrzami Main Eventu World Series of Poker. Takim zwycięzcą, którego niektórzy doskonale zapamiętali, może być Jerry Yang.

Nasi czytelnicy, którzy interesują się historią World Series of Poker pamiętają zapewne Jerry’ego Yanga, mistrza Main Eventu z 2007 roku. Pokerzysta wygrał turniej oraz 8.250.000$. W poprzednich latach prawie w ogóle nie widywaliśmy go jednak przy stołach turniejowych.

Tak było do teraz, bo Yang pojawił się na jednym z turniejów w Kalifornii. Pokerzysta wziął udział w evencie Thunder Valley Casino Resort w mieście Lincoln, gdzie rozgrywany był Main Event WSOP Circuit. Wpisowe wynosiło 1.700$, a w turnieju zanotowano 587 buy-inów.

Pula gwarantowana 500.000$ została znacząco przekroczona i wyniosła 889.305$. Dziewięciu pokerzystów w finale miało zagwarantowane 16.140$, a pośród nich był właśnie mistrz Jerry Yang!

Po eliminacji Briana Foleya, Dong Menga oraz lokalnego gracza Vishnu Chada, przyszedł czas na Salasa Alama oraz Liana Lu. Yang myślał pewnie o jednej z czołowych pozycji, bo był ciągle w grze, ale ostatecznie odpadł na czwartym miejscu i wziął 57.772$.

Cały turniej wygrał świetnie znany Victor Paredes. Pokerzysta wziął pierścień oraz 169.294$.

Jerry Yang
Jerry Yang (foto: Jayne Furman)

Niesamowita historia

Zwycięstwo Yanga w Main Evencie było jedną z ciekawszych pokerowych historii okresu rozkwitu gry. Amatorski gracz awansował do turnieju za 10.300$ poprzez satelitę za 225$ w lokalnym kasynie kalifornijskiej Temeculi.

Finał rozpoczynał mając ósmy stack. Radził sobie fenomenalnie. Kiedy przejął prowadzenie, to nie oddał go już do końca. W finałowym heads-upie pokonał. Tuana Lama. Na stole finałowym wyeliminował siedmiu z ośmiu rywali. Poniżej możecie zobaczyć około 30-minutowy skrót z jego gry w pamiętnym Main Evencie.

W kolejnych latach po swoim zwycięstwie Yang nie grał w praktycznie wcale w pokera. Osiągał mniejsze wyniki, a na WSOP cashował ostatni raz dwa lata temu. Wynik podczas WSOP-C w Lincoln jest tak naprawdę jego trzecim pod względem wysokości cashem. Spośród 8,5 mln w cashach aż 8,2 pochodzi z tamtego Main Eventu.

Rozpoczyna się druga edycja PokerGO Cup

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.