PokerStars reaktywuje festiwal PCA na Bahamach oraz ogłasza drugą edycję PSPC » PokerGround.com

PokerStars ogłosiło plany zorganizowania kolejnych eventów live. Zaskoczeniem jest powrót do kalendarza rozgrywek festiwalu PCA na Bahamach oraz włączenie do planu gier drugiej edycji eventu PokerStars Players NL Holdem Championship. 

Tego chyba się nikt nie spodziewał. PokerStars ogłosiło plany reaktywacji festiwalu PCA na Bahamach. Jest to o tyle zaskoczeniem, że po edycji z 2019 roku operator wycofał się z organizowania tego projektu, m.in. dlatego, że od festiwalu odwrócili się gracze.

Powraca festiwal PCA Bahamy

Wszystko wskazuje na to, że managerowie PokerStars, być może zachęceni sukcesem EPT Praga, mają pomysł na to, żeby tchnąć nowe życie w stary format i ponownie uczynić z tego wydarzenia atrakcyjny produkt, który na Bahamy ściągnie rzesze profesjonalistów oraz amatorów.

Gospodarzem festiwalu będzie kompleks Baha Mar Hotel & Resort. Festiwal rozpocznie się 22 stycznia i potrwa do 3 lutego.

Grzegorz Główny wygrywa ME EPT Praga! (692.252€)

Zapowiedź drugiej edycji PSPC

W reaktywacji festiwalu włodarzom PokerStars ma pomóc zorganizowanie drugiej edycji PokerStars Players Championship (PSPC). To wyjątkowy event z wpisowym 25.000$, który na start przyciąga zarówno profesjonalistów, jak i graczy rekreacyjnych. Dzięki wieloetapowym satelitom oraz promocjom organizowanym przez operatora o miejsce przy stole może powalczyć każdy z nas. Turniej rozpocznie się 30 lutego, a jego zwycięzcę poznamy 3 stycznia.

W trakcie pierwszej edycji imprezy, która odbyła się w 2019 roku, w puli nagród zebrało się ponad 26 milionów dolarów. Zwycięzca turnieju, którym był Ramon Collilas, opuścił Bahamy bogatszy o 5,1 mln$. Pierwotnie druga edycja miała zostać rozegrana w trakcie sierpniowego przystanku EPT Barcelona, ale ostatecznie PSPC wejdzie w skład festiwalu PCA na Bahamach, co znacząco podniesie potencjał marketingowy całego festiwalu.

poker
Ramon Colillas / ©Neil Stoddart, PokerStars

Myślisz Bahamy, mówisz Dominik Pańka

PCA Bahamy to dla polskiej społeczności pokerowej miejsce wyjątkowe. To właśnie tam w 2014 roku swój największy sukces w karierze osiągnął Dominik Pańka. Polak wygrał Main Event tego festiwalu i wzbogacił się o ponad 1,4 mln$. Po tym festiwalu popularność Dominika eksplodowała, a On sam został – pewnie trochę mimowolnie – największym ambasadorem pokera w Polsce.

Dominik Pańka mistrzem PCA 2014 ($1,4 mln)

Potwierdzone festiwale PokerStars Live

Seria European Poker Tour (EPT)

  • EPT Monte Carlo: 28 kwietnia do 7 maja
  • EPT Barcelona: 8 do 21 sierpnia
  • EPT Praga: 7 do 18 grudnia
  • PCA: 22 stycznia do 3 lutego 2023 roku
  • PSPC: 30 stycznia do 3 lutego 2023 roku

Seria UKIPT

  • UKIPT Dublin: 16 – 22 maja
  • UKIPT Summer Poker Festival Malta: 18 do 26 czerwca

Road to Vegas: Wyjedź na WSOP z GGPoker!

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.