PokerStars ogłasza EPT Monte Carlo i powrót lokalnych eventów

Wygląda na to, że po pandemii koronawirusa sytuacja z turniejami pokerowymi wraca pomału do normalności. Teraz PokerStars postanowiło ogłosić kilka nowości. Jest pośród nich między innymi Eureka Poker Tour. Powracają też turnieje w Hiszpanii oraz we Francji.

Zbliża się EPT Praga, a tymczasem PokerStars postanowiło ogłosić powrót kolejnego przystanku, który regularnie pojawiał się na turniejowej mapie Europy – EPT Monte Carlo. Festiwal powraca i odbędzie się w dniach 28 kwietnia do 7 maja.

Nie ma jeszcze szczegółowych informacji, ale wiadomo już że odbędą się trzy duże turnieje. Jednym z nich będzie prestiżowy event Super High Roller, w którym wpisowe wynosiło będzie 100.000€. Event odbędzie się w dniach 1 do 3 maja.

Main Event będzie miał wpisowe 5.300€ i rozpocznie się 2 maja. Z kolei High Rollera za 25.000€ zaplanowano na 5 do 7 maja. Satelity do festiwalu już się rozpoczęły.

EPT Monte Carlo

Powracają lokalne turnieje

Przy okazji ogłoszono również, że powrócą lokalne turnieje. Chodzi o popularne cykle Eureka Poker Tour, UKIPT rozgrywany na terenie Wielkiej Brytanii, a także hiszpańskie Estrellas Poker Tour oraz France Poker Series.

Eureka Poker Tour Praga rozegrane zostanie w dniach 6 do 10 marca. Festiwal będzie więc częścią EPT Praga, które przeniesione zostało z grudnia na marzec. Tak wyglądają daty rozegrania poszczególnych festiwali:

  • Eureka Praga – 6 do 10 marca
  • ESPT Madrid Gran Via – 28 marca do 3 kwietnia
  • UKIPT Londyn – 4 do 10 kwietnia
  • FPS Monte Carlo – 28 kwietnia do 2 maja
  • Eureka Rozvadov – 20 maja do 29 maja
  • FPS Divonne – 4 października do 9 października
  • FPS Aix-en-PRovence – 22 listopada do 27 listopada

Nie zmienia się nic w zakresie wpisowych i formuły rozgrywania turniejów Eureka i innych. Przykładowo Main Event Eureka Praga to wpisowe 1.100€ (odbędzie się 5 do 10 marca), a zaplanowano także Eureka Cup (330€) oraz High Rollera za 2.200€. Londyński przystanek UKIPT to buy-in 1.100 funtów w Main Evencie, 330 funtów w UKIPT Cup, a także 2.200 funtów w High Rollerze.

Więcej informacji znaleźć można na stronie PokerStars Live. Dostępne są tam również harmonogramy pierwszych lokalnych turniejów.

World Poker Tour ogłasza turnieje WPT Prime

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.