Phil Ivey wygrywa event 50.000$ PLO » PokerGround.com

Super High Roller Series Phil Iveym (gracz pozuje do zdjęcia po wygranej)
Super High Roller Series Phil Iveym (gracz pozuje do zdjęcia po wygranej)
Phil Ivey/foto. PokerGO

Phil Ivey wygrał kolejny turniej na Cyprze Północnym. Tym razem Amerykanin triumfował w czwartym evencie Super High Roller Series z wpisowym 50.000$. Gra toczyła się w odmianie PLO.

To, co robi w ostatnich kilkunastu dniach Phil Ivey, zasługuje na najwyższe wyrazy uznania. W evencie #1 Triton Poker Series Ivey zajął czwarte miejsce. Potem Amerykanin wygrał ponad 1,1 mln$ w evencie za zwycięstwo w turnieju Short Deck. Po zakończeniu rozgrywek Tritona Ivey zajął drugie miejsce również w turnieju rozgrywanym okrojoną talią. Wczoraj Amerykanin wzbogacił swoją listę osiągnięć o zwycięstwo w evencie #4 50.000$ Pot-Limit Omaha.

EVENT #4: $50,000 POT-LIMIT OMAHA

Wpisowe wynosiło 50.000$. Do rywalizacji przystąpiło 22 pokerzystów, którzy łącznie wykupili 32 wejściówki. W puli nagród zebrało się 1,6 mln$. Wypłaty czekały na pięciu najlepszych graczy w turnieju.

Bubble boy’em został Iakov Onuchin, którego króle pobił kolorem Ali Imsirovic. Oto najlepsza piątka turnieju.

MIEJSCE GRACZ KRAJ WYGRANA
1 Phil Ivey USA $640,000
2 Ali Imsirovic Bośnia and Herzegowina $416,000
3 Joni Jouhkimainen Finlandia $256,000
4 Eelis Parssinen Finlandia $176,000
5 Dylan Weisman USA $112,000

Przebieg eliminacji „w kasie”

Pierwszym graczem, który odpadł z gry po wejściu do miejsc płatnych, był Daniel Weisman. Rozdanie rozpoczął od podbicia Phil Ivey z . Weisman miał i zagrał 3-bet, po którym pozostało mu mniej żetonów, niż było w puli. Ivey sprawdził. Na flopie Weisman zagrał za wszystko i od razu został sprawdzony. Procentowo wychodził niemal rzut monetą, a zwycięzcę tego rozdania wskazała , która pojawiła się na turnie.

Chwilę później mieliśmy kolejną eliminację. Mocno skrócony już Eelis Parssinen zagrał prawie za wszystko z . Ali Imsirovic bez problemu sprawdził z . Na flopie Fin dorzucił resztkę żetonów do puli, a Bośniak oczywiście sprawdził. W tym momencie Parssinena ratowały jedynie cztery walety. na turnie nie poprawiła jego sytuacji. Walet na riverze się nie pojawił, zamiast niego była , i Fin zakończył udział w turnieju na czwa

Trzecie miejsce zajął Joni Jouhkimainen, któremu przytrafił się tzw cooler. Na flopie Fin miał tripsa, który po na turnie zamienił się w fulla. Z takim układem Jouhkimainen dwukrotnie betował, a będący na pozycji Imsirovic tylko sprawdzał. Na riverze spadła . Fin zaczekał, a Bośniak zagrał za wszystko i otrzymał sprawdzenie. Showdown. Imsirovic pokazał fulla z flopa z . Zaraz potem Fin oddał w jego ręce resztę swoich żetonów.

Super High Roller Series Europe Joni Jouhkimainen
Joni Jouhkimainen/foto. PokerGO

Na starcie heads-upa Ivey miał przewagę 4 do 1. W finałowym pojedynku doszło do dwóch kluczowych rozdań. W pierwszym z nich Amerykanin na flopie miał overparę waletów. Bośniak trzymał . Obaj gracze zaczekali i zrobili to ponownie na turnie . River przyniósł . Ivey zagrał za 300.000 do puli 350.000 i został sprawdzony. Bośniakowi zostało jedynie 500.000.

W ostatnim rozdaniu Imsirovic zlimpował . Ivey podbił z . Po wyrównaniu obaj gracze obejrzeli flop: . Amerykanin miał overparę, Bośniak top parę i stack wielkości puli. Pieniądze musiały powędrować za linię. Tak też się stało. Na turnie spadła , która otworzyła Imsirovicowi draw do koloru. Ten się jednak nie uzupełnił. River przyniósł i w ten sposób poznaliśmy zwycięzcę turnieju i zdobywcę drugiego miejsca.

Super High Roller Series Europe Ali Imsirovic
Ali Imsirovic/foto. PokerGO

Harmonogram Super High Roller Series Europe

Cztery eventy SHRS za nami. Dziś poznamy zwycięzcę eventu #5 50.000$ Short Deck. Śledźcie zmagania na żywo na kanale YouTube PokerGO.

Z pełnym harmonogramem festiwalu możecie zapoznać się poniżej.

Triton Poker oraz PokerGO zmierzają na Cypr Północny

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.