Igor Kurganov współpracownikiem Elona Muska

Igor Kurganov
Igor Kurganov

Dawno nie pisaliśmy, co słychać u Igora Kurganova. Teraz okazuje się, że partner Liv Boeree i były profesjonalny pokerzysta ma nowe zajęcie. Rozpoczął współpracę z Elonem Muskiem!

Igor Kurganov jeszcze parę lat temu grywał największe turnieje na świecie. Były reprezentant Team PokerStars uczestniczył w High Rollerach i eventach o ogromnych wpisowym – przykładem było High Roller Bowl. W czasie swojej kariery zgromadził 18 milionów dolarów w cashach.

Jeszcze w czasie intensywnego pokerowego grindu pokerzysta założył wraz z innymi graczami oraz partnerką Liv Boeree organizację REG, czyli Raising for Effective Giving. Była to nieco inna forma działalności charytatywnej. Zamiast klasycznego zbierania środków, REG koncentrowało się na tym, aby zostały w jak najlepszy sposób wydane na konkretne cele. Same koszty działania były niskie, a do współpracy i wsparcia przekonano wielu pokerzystów i nie tylko.

Igor Kurganov
Igor Kurganov

 

Teraz czas na współpracę z Muskiem

Ciekawie w tym kontekście wyglądają informacje, które opublikowane zostały na łamach portalu Bloomberg. Okazuje się bowiem, że „efektywnym altruizmem” zainteresował się sam Elon Musk. Z dokumentów, które zostały właśnie opublikowane, wynika że w odstępie zaledwie dziesięciu dni w listopadzie zeszłego roku przekazał aż 5,7 miliard dolarów w akcjach Tesli na cele charytatywne – nie wiadomo jeszcze, kto będzie beneficjentem.

Wiadomo już jednak, że Musk podjął współpracę z właśnie z Igorem Kurganowem. Były pokerzysta ma być kimś w rodzaju menadżera lub też doradcy biznesmena. Będzie w ciągłym kontakcie z organizacjami charytatywnymi i ma rozważać ich propozycję. Musk chce więc zapewne wspierać szczytne cele właśnie dbając o to, aby pieniądze spożytkowane zostały w bardziej efektywny sposób. Na razie ani Musk ani Kurganov nie komentują całej sprawy.

Efektywne wykorzystanie pieniędzy przekazanych przez Muska jest zdaniem komentatorów bardzo ważne. W przeszłości bowiem Musk Foundation przekazywała środki na cele, które nie są kojarzone z efektywnym altruizmem. Teraz być może działalność biznesmena będzie nakierowana właśnie na konkretne i widoczne cele. To ogromne kwoty, ale szczegółów będzie można dowiedzieć się tylko, jeżeli szef Tesli sam napisze o nich na Twitterze lub informacje pojawią się na stronie fundacji.

W kasynie Go4Games Hodolany gra już bez obostrzeń!

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.