Hellmuth vs Dwan – analiza ciekawego spota z “High Stakes Duel”

Nie po raz pierwszy Jonathan Little zabiera się za analizę rozdań z „High Stakes Duel”. Tym razem padło na najnowsze starcie, w którym Phil Hellmuth grał z Tomem Dwanem.

Trwa właśnie trzeci sezon programu „High Stakes Duel”. Phil Hellmuth po serii wygranych z Antonio Esfandiarim oraz Danielem Negreanu, zwyciężył też w pierwszym meczu z Nickiem Wrightem. Przegrał jednak pierwsze starcie o 100.000$ z Tomem Dwanem, a niedawno zagrał rewanż z legendą gier High Stakes.

Właśnie z tego starcia pochodzi rozdanie, które analizował ostatnio Jonathan Little. Rozpoczęło się ono od calla Hellmutha z TT na small blindzie. Blindy wynosiłu 300/600, a obaj gracze byli na deepie. Dwan miał 205.800 w żetonach (343 blindy), a Hellmuth 193.000 (322 blindy). Tom Dwan czekał.

Little zaznacza, że nie chcemy nigdy w tym spocie limpować TT. Rywal może przeczekać i zobaczyć flopa za darmo, a następnie zagrać według niego. Oczywiście można spodziewać się, że Dwan czasem zagra tam raise, ale sytuacje typu limp – raise – reraise nie zdarzają się tak często. Chcecie tam po prostu raisować.

Na flopie pojawiają się J39. To dobry spot na częstego i małego beta. Phil Hellmuth betował tam za jednego blinda. Tom Dwan zagrał check-raise do 2.500, czyli za kilka blindów. Dziesiątki na boardzie J39 i check-raise do rywala to frustrująca sytuacja. Nie ma bowiem za dużo kart, które na turnie będą dla Was dobre. Przykładowo z ręką 98 w tym spocie macie pięć outów na dwie pary. Para dziesiątek może poprawić się tylko, jeżeli spadnie kolejna dziesiątka.

Pojawia się więc pytanie, z czym tam re-raisuje Tom Dwan. Gdyby miał przykładowo tylko waleta, to byłby nitem. Mało kto jednak gra tak tight. Tom będzie miał tam walety, ale też sporo drawów. Dziesiątki blokują niektóre z nich, bo nie będziecie tak często przeciwko QT, KT, T8 lub T7. To nie jest idealny spot, ale na pewno trzeba sprawdzić. Tak też zrobił Hellmuth.

Akcja na turnie i riverze

Turn to Q. Dwan zagrał za 5.200 do puli 6.200. W tym momencie możemy zakładać, że Tom będzie miał spolaryzowany zakres – dama lub lepsza ręka albo lub drawa, a najwięcej sensu ma draw do koloru. Problem jest taki, że Phil ma open ended drawa. Z takim układem właściwie nie może spasować, bo pokonujecie bardzo dużo drawów. Czy w takim razie nie można tam zagrać re-raise’a, aby wyrzucić drawa? W tym przypadku, kiedy Dwan będzie sprawdzał, oznacza to naprawdę mocnego drawa albo lepszą rękę. Raise w tym spocie nie ma sensu.

Phil sprawdził. River to 6. Skompletował się więc draw do koloru, a Dwan zagrał za 8.700 do puli 16.600, co sprawiło, że były w niej 42 blindy. Czy w tym spocie foldujecie, callujecie, raisujecie do 20.000 lub raisujecie all-in? Odpowiedź znajdziecie pod poniższym filmem!

To ciężki spot. Tom zagrywa małego beta. Trener uważa, że kieruje się ku marginalnym gotowym rękom jak dwie pary i lepsze. Może mieć damę. Czy chcemy go blefować? Nie ma sensu nawet próbować. Dwan to dobry gracz, a więc do swojego zakresu wrzuci jakieś kolory. Nie chcecie też grać wielkiego re-raisu all-in, bo Dwan czasem będzie używał takiego sizingu z kolorem do króla lub do asa.

Pozostają więc dwie opcje – call lub fold. Little mówi, że prawidłowe zagranie to fold. Rywal będzie miał damę, czasem KJ i idzie po thin value. Tom nie betuje też tak dziewiątki. Wyrzucamy w tym spocie TT!

Tak też zagrał Phil Hellmuth. Był to bardzo dobry fold, bo Dwan miał tam K4, czyli kolor! Little ocenił, że całe rozdanie Phil zagrał dobrze!

Igor Kurganov współpracownikiem Elona Muska

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.