Grzegorz Główny wygrywa ME EPT Praga! (692.252€) » PokerGround.com

Grzegorz Główny EPT Praga zwycięstwo
Grzegorz Główny EPT Praga zwycięstwo
Grzegorz Główny/foto. Pokernews.com, Danny Maxwell

Grzegorz Główny wygrał Main Event EPT Praga! Za zwycięstwo Polak zainkasował blisko 700.000€. Jest to piąte zwycięstwo gracza z Polski w turnieju głównym serii European Poker Tour.

Dlaczego Grzegorz Główny zarobił „tylko” tyle, skoro wcześniej mówiliśmy o kwocie 1.000.000€? Taki podział nagród wynika z deala, jaki gracze zawarli między sobą, gdy grali już tylko w czteroosobowym składzie. Na jego mocy nasz gracz miał już zagwarantowaną wypłatę w wysokości 581.456€, a gra toczyła się o zwycięstwo w turnieju oraz o dodatkowe 110.796€, które miały trafić do zwycięzcy. Turniej wygrał Polak, a więc jego wypłata powiększyła się właśnie o tę sumę i w ten sposób doszliśmy do 692.252€. Brawo!

Oto najlepsza ósemka Main Eventu EPT Praga.

Akcja na finałowym stole

W finałowym dniu Main Eventu udział wzięło sześciu graczy. Zdecydowanym liderem turnieju był Gab Yong Kim, który miał 80 bb. Drugim stackiem dysponował Andrea Cortellazzi (66 bb), a na trzecim miejscu był Polak, z dorobkiem 42 bb. Pozostali trzej gracze mieli między 30 a 40 bb.

W pierwszym istotnym rozdaniu nasz gracz otworzył z AK z wczesnej pozycji, a na BTN sprawdził go chip leader. Do tanga postanowił dołączyć Armin Rezaei, który podniósł AQ i zaanonsował all-in. Po chwili Polak zrobił to samo, a Koreańczyk sfoldował swoją rękę (miał AJ). Spadły kolejno: 4424T i mieliśmy pierwszą eliminację dnia. Austriak udał się do kasy po odbiór 181.800€.

EPT Praga Armin Rezaei
Armin Rezaei/foto. Pokernews.com, Danny Maxwell

Kilka minut później Grzegorz Główny wyrzucił z turnieju kolejnego rywala. Tym razem rzecz działa się na wojnie blindów. Demetrio Caminita zagrał za wszystko z 86s, a nasz gracz sprawdził z parą 55. Na boardzie pojawiły się: AJ3QJ i w grze pozostało już tylko czterech pokerzystów. Włoch opuścił plac gry i udał się do kasy po odbiór 245.870€.

Po relatywnie szybkich dwóch eliminacjach gra nieco się uspokoiła. Gracze zaczęli przebąkiwać coś o dealu, ale na ten moment Polak nie był zainteresowany podziałem puli na nowo. W międzyczasie na prowadzenie wysunął się Koreańczyk i to właśnie z nim Grzegorz Główny rozegrał prawdopodobnie najważniejsze rozdanie w turnieju. Polak otworzył z AJ, a Koreańczyk miał AK i zagrał 3-bet. Z racji tego, że nasz gracz oddał wcześniej trochę żetonów, z tyłu miał ok. 20 bb, które zdecydował się wepchnąć za linię. Szybki call. Niedobrze. Na szczęście spadł board: 9JA2J i Polak zaliczył double-up.

Drugie podejście do deala było już skuteczne. O sposobie podziału puli nagród przeczytacie w końcowej tabelce z wynikami.

Rozgrywka po dealu

Koreańczyk, który zagwarantował sobie największą wypłatę, odpadł na czwartym miejscu. Gab Yong Kim zlimpował z 63o na SB, a Andrea Cortelazzi zaczekał z 87s. Kim lekko zahaczył się o flop 4T6 (dwie karty do koloru Włocha) i postawił zakład, na co Cortelazzi zareagował przebiciem. Sprawdzenie. Na turnie pojawiła się 3 w kolorze Włocha, która wzmocniła układ Kima do dwóch par. Można powiedzieć, że Koreańczyk znalazł się w sytuacji bez ucieczki. Nastąpił bet i sprawdzenie, a po tym jak na riverze pojawiła się Qx, Koreańczyk zagrał za wszystko. Call. Gab Yong Kim odpada na czwartym miejscu i wygrywa 622.610€.

EPT Praga Gab Yong Kim
Gab Yong Kim/foto. PokerNews.com, Danny Maxwell

W kolejnych minutach Polak przechodził trudne chwile i musiał walczyć o swoje turniejowe życie. Podwajał się dwukrotnie, i dwukrotnie pomagał mu w tym broadway’owy strit. Ostatecznie, po okresie sporych wahań w stacku, Grzegorz wyeliminował Symeona Alexandridisa. Polakowi dopisało szczęście, bo po jego zagraniu za wszystko z A8, Grek sprawdził go z A9. Flop 23K nie pomógł, ale 8 na turnie zmieniła układ sił i tak już pozostało do końca. Symeon Alexandridis zajął trzecie miejsce w turnieju i zainkasował 497.278€.

Finałowe starcie

Rozgrywka była dynamiczna. Liderem na starcie był Włoch, ale dość szybko stracił prowadzenie, a następnie znowu uzyskał niewielką przewagę. W końcu doszło do rozdania, które zadecydowało o losach tego pojedynku. Polak zlimpował parę QQ, a Włoch zagrał all-in z A9. Call. Spadł board: 5J5JT i nasz gracz wyszedł na zdecydowane prowadzenie.

Cortellazzi miał tylko 8 bb i w kolejnym rozdaniu zdecydował się na pchnięcie żetonów za linię z 84s. Polak sprawdził z KQ. Flop to 27T. Na turnie pojawia się K, który sprawia, że Włoch is drawing dead! Andrea Cortellazzi zajmjuje drugie miejsce w Main Evencie EPT Praga i wygrywa 579.420€. Zwycięzcą turnieju zostaje Polak Grzegorz Główny!

Grzegorz Główny EPT Praga trofeum
Grzegorz Główny/foto. Pokernews.com, Danny Maxwell
MIEJSCE GRACZ KRAJ WYGRANA
1 Grzegorz Glówny Polska €692,252*
(581.456€ + 110.796€)
2 Andrea Cortellazzi Włochy €579,420*
3 Symeon Alexandridis Grecja €497,278*
4 Gab Yong Kim Korea Południowa €622,610*
5 Demetrio Caminita Włochy €245,870
6 Armin Rezaei Austria €181,800
7 Teun Mulder Holandia €138,570
8 Valentino Konakchiev Bułgaria €98,750

To piąte zwycięstwo Polaka w ME EPT. Wcześniej po ten tytuł sięgali: Dominik Pańka, Sebastian Malec, Dima Urbanowicz oraz Piotr Nurzyński.

GGMasters Overlay Edition: DARMOWE bilety od PG!

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.