Grzegorz Główny mistrzem Main Eventu EPT Praga!

Sześciu pokerzystów wracało dzisiaj, aby rywalizować w finale Main Eventu EPT Praga. Trzecim stackiem dysponował nasz pokerzysta – Grzegorz Główny.

Liderem przed rozpoczęciem finału był Gab Yong Kim. Pokerzysta dysponował stackiem wynoszącym 80 blindów. Drugie miejsce zajmował Andrea Cortelazzi. Grzegorz Główny miał 42 blindy w stacku i zajmował trzecie miejsce. Najmniejszego stacka miał Armin Rezai, ale ciągle było to 31 blindów.

Dwie eliminacje na początek!

Grzegorz wygrał na starcie dwie mniejsze pule, ale nie te rozdania były najważniejsze na początku. Polak raisował wkrótce z AK. Gab Yong Kim miał AJ i callował na buttonie. Wtedy jednak AQ znalazł u siebie Armin Rezai. Zagrał all-ina, Polak sprawdził. Na stole pojawiły się 4424T. Rezai odpadł na szóstym miejscu i wziął 181.800€.

Parę rozdań później znów nasz pokerzysta był głównym bohaterem. Demetrio Caminita zagrał all-ina ze small blinda mając nieco ponad dziesięć blindów oraz 86. Nasz pokerzysta znalazł 55 na big blindzie i szybko sprawdził. Na stole pojawił się AJ3QJ. Po tym rozdaniu nasz gracz miał sporo żetonów. Caminita za piąte miejsce wziął 245.870€.

Nasz pokerzysta prowadził, chociaż to prowadzenie stracił na rzecz Kima. Po następnej przerwie gracze postanowili porozmawiać o dealu. Do porozumienia nie doszło, a nasz pokerzysta stracił część stacka. Wylądował ostatecznie na około 30 blindach.

Deal i walka o tytuł

Wtedy jednak nasz pokerzysta miał nieco szczęścia. W jednym z rozdań raisował z AJ. Gab Yong Kim zagrał 3-beta mając AK. Polak zagrał all-ina mając nieco ponad 20 bigsów. Rywal sprawdził. Na stole pojawiły się 9JA2J i ful dał Polakowi podwojenie.

Po kolejnej przerwie pokerzyści przystąpili ponownie do rozmów o dealu. Tym razem po kilkunastu minutach pokerzyści dogadali się. Tak wyglądał podział:

  • Gab Yong Kim – 622.610€
  • Grzegorz Główny – 581.456€
  • Andrea Cortelazzi – 579.420€
  • Symeon Alexandridis – 497.278€

Pokerzyści mieli jeszcze walczyć o 110.796€ oraz oczywiście trofeum EPT.

Ostatecznie to Gab Yong Kim zajął w turnieju trzecie miejsce. Pokerzysta limpował z 63. Andrea Cortelazzi miał 87. Na flopie pojawiły się 4T6. Kim betował, a Cortelazzi raisował. Kim sprawdził i na turnie pojawiła się 3. Kim betował, a rywal sprawdził. River to Q. Kim kontynuował betowanie i zagrał all-ina. Cortelazzi sprawdził szybko i pokazał kolor. Kim wziął więc 622.610€.

Nasz pokerzysta miał najmniej żetonów. Podwoił się w jednym z rozdań, kiedy z QT trafił na stole KJ5A strita. Po kilku rozdaniach Grzegorz znów wylądował na shorcie, ale tym razem podwoił się z AK na AJ Cortelazziego. Na stole pojawiły się QT6. Turn to J i strit dla Polaka. River to A.

Jeszcze ważniejsze rozdanie przyszło chwilę później. Nasz pokerzysta zagrał open shove majać A8. Symeon Alexandridis sprawdził mając A93K. Turn to jednak 8 i pomoc dla Polaka! River to 2. Grzegorz wyeliminował rywala, który wziął 497.278€.

Akcja w heads-upie

Sytuacja w heads-upie zmieniała się kilka razy. Andrea Cortelazzi prowadził na początku tej rywalizacji. Polak przejął prowadzenie, ale Włoch zaczął odrabiać straty. Po dłuższej przerwie przejął nawet prowadzenie.

Wtedy jednak nasz pokerzysta zaliczył kluczowe podwojenie. Limpował z QQ. Andrea Cortelazzi wrzucił all-ina z A9. Polak sprawdził, a na stole pojawiły się 5J5J oraz T.

Cortelazzi miał około osiem bigsów i wrzucił all-ina z 84 już w następnym rozdaniu. Grzegorz szybki sprawdził mając KQ. Na stole pojawił się 27T. Turn to K i to oznaczało, że Polak jest mistrzem EPT Praga!

Grzegorz Główny został piątym polskim mistrzem European Poker Tour. Wygrał 692.252€ i został kolejny pokerzystą z Polski, który przeszedł do historii!

Miejsce Gracz Kraj Nagroda
1 Grzegorz Glówny Polska 692.252€*
2 Andrea Cortellazzi Włochy 579.420€*
3 Symeon Alexandridis Grecja 497.278€*
4 Gab Yong Kim Korea Południowa 622.610€*
5 Demetrio Caminita Włochy 245.870€
6 Armin Rezaei Austria 181.800€
7 Teun Mulder Holandia 138.570€
8 Valentino Konakchiev Bułgaria 98.750€

(Mega value) GGMasters Overlay Edition – bilety do wzięcia prawie za darmo!

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.