Eugene Katchalov dotarł na Węgry

Ukraiński pokerzysta Eugene Katchalov przez kilka ostatnich dni relacjonował próbę wyjazdu z Ukrainy. Były zawodowy pokerzysta dotarł już bezpiecznie na Węgry.

Inwazja Rosji na Ukrainę to tysiące ludzkich dramatów. Wielu mieszkańców tego kraju zdecydowało się na wyjazd, aby chronić swoje rodziny. Jedną z takich osób był doskonale znanych pokerzysta Eugene Katchalov.

Pokerzysta, który na co dzień mieszka w Kijowie, zdecydował się, że opuści Ukrainę. Tak pisał o dramatycznych wydarzeniach kilka dni temu.

Kijów leży kilkaset kilometrów od granicy. Droga zajęła pokerzyście i znajomym aż dwa pełne dni. Z Ukrainy wyjeżdżają tysiące osób, a samochody muszą omijać większe miasta, gdzie możliwe są rosyjskie ataki. Ostatecznie pokerzysta i jego grupa dotarli Węgier w sobotę rano. Pokerzysta napisał na Twitterze, że przeszedł kontrolę bezpieczeństwa i oczekuje na odprawę.

Relacja na Twitterze

W czasie swojej podróży Katchalov rozważał również polski kierunek. Myślał także o tym, aby udać się na Słowację. W pewnym momencie pokerzysta był nawet około 300 metrów od granicy z Polską, ale w pobliżu nie było żadnego przejścia granicznego. Ostatecznie grupa skierowała się bardziej na południe, właśnie w kierunku Węgier.

Katchalov urodził się w 1981 roku. Będąc dzieckiem wyjechał ze Związku Radzieckiego do USA. Od 1991 roku jest obywatelem Stanów Zjednoczonych. To obywatelstwo okazało się kluczowe, bo Ukraina zabrania mężczyznom w wieku do 60 lat opuszczania kraju.

Urodziłem się na Ukrainie, ale wyemigrowałem do USA jako małe dziecko. Wróciłem na Ukrainę pięć lat temu i zakochałem się w tym kraju. Mam nadzieję, że gdy sytuacja się jakoś uspokoi, będą mógł wrócić. Nie jestem bohaterem i chciałem tylko rzucić światło na całą sytuację w czasie rzeczywistym, opowiadając historie o tym, jak moi znajomi i rodzina desperacko o jedyny znany im dom – napisał.

Eugene jest pokerzystą, który znany jest swoich sukcesów na scenie turniejowej. Do dzisiaj pozostaje na pierwszym miejscu All Time Money List na Ukrainie. Jego cashe wynoszą więcej niż 9.000.000$. Jednym z większych sukcesów jest tytuł WPT, po który sięgnął w 2007 roku wygrywając Doyle Brunson Five Diamond World Poker Classic oraz 2,4 mln dolarów.

Od 2018 roku jest już jednak nieaktywny na scenie turniejowej. Skoncentrował się za to na e-sporcie. Jest jednym z założycieli Qlash, przy której współpracuje z Lucą Pagano, swoim dawnym kolegą z Team PokerStars.

Aria High Rollers – Ali Imsirovic z kolejnym triumfem!

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.