Andras Nemeth zwycięzcą eventu 50.000$ NLHE » PokerGround.com

Triton Poker Series Andres Nemeth zwycięzca eventu 1
Triton Poker Series Andres Nemeth zwycięzca eventu 1
Andras Nemeth/foto. Triton Poker Series, Joe Giron

Andras Nemeth zwyciężył w pierwszym evencie festiwalu Triton Poker Series, który rozgrywany jest na Cyprze Północnym, w Merit Crystal Cove Resort & Casino (Karawas). 

Event #1 NLHE z wpisowym 50.000$ rozpoczął się 2 kwietnia i trwał przez dwa dni. Po zamknięciu późnej rejestracji organizatorzy doliczyli się 45 unikalnych wpisowych oraz 32 re-entry, co łącznie dało 87 rejestracji. Wszyscy uczestnicy złożyli się na pulę nagród o wartości 3.936.000$, która trafiła do 11 najlepszych graczy turnieju.

36 pokerzystów wznowiło grę w drugim dniu turnieju. Z bardzo późnego late rega do gry zapisało się trzech pokerzystów, w tym m.in. Teun Mulder, którego Polacy dobrze pamiętają z ostatniego festiwalu EPT Praga.

Wiele stacków było bardzo płytkich, tak więc od samego początku dochodziło do wielu eliminacji, a czołowa jedenastka zapewniła sobie miejsce w fazie ITM jeszcze przed przerwą obiadową. Bubble-boyem turnieju został Mikita Badziakouski, który z A5 bronił się przeciwko A8 Michaela Soyzy. Wyższy kicker przesądził o wyniku rozdania.

Po eliminacji Białorusina z gry kolejno odpadali Eng Siang Ewe, Michael Soyza oraz Sam Greenwood. Nieoficjalny finałowy stół rozpoczął się w chwili, gdy w turnieju pozostało siedmiu graczy.

Rozgrywka na finałowym stole

Po powrocie z przerwy obiadowej doszło do szybkiej eliminacji. Na siódmym miejscu z turniejem pożegnał się Stephen Chidwick. Brytyjczyk na flopie trafił seta dwójek, jednak Elton Tsang na kolejnej ulicy skompletował kolor i – że tak powiemy po szachowemu – „nie dał rady tego ustać”, na tej głębokości stacków sytuacja bez wyjścia.

Tsang radził sobie świetnie – w pewnym momencie dysponował drugim największym stackiem w turnieju. Jednak wtedy przydarzyła mu się katastrofa – starcie za wszystko z liderem Andresem Nemethem. Gracz z Hongkongu posiadał tylko A9s, a jego rywal AQ. Silniejszy układ sprzed flopa utrzymał się na prowadzeniu do rivera i mieliśmy kolejną eliminację.

Stacki shortów były bardzo płytkie, a priorytetem stawała się chęć przetrwania i tzw drabinkowania. W jednym z rozdań Jason Koon podniósł KQ, co przy stacku z 10 bb, można uznać za bezwzględne zaproszenie do gry, z którego Amerykanin z chęcią skorzystał. Los jednak zesłał mu niemiłą niespodziankę, bo Laszlo Bujtas akurat podniósł QQ. Król się nie pojawił, tak więc zamiast podwojenia mieliśmy eliminację.

Triton Poker Series Event 1 Zdjęcie przed FT
Finałowa siódemka, foto. Triton Poker Series, Joe Giron

Potem przyszedł czas na samego Phila Iveya. W decydującym momencie nie dopisało mu szczęście, gdy jego AJ przegrało z 75 Bujtasa.

Triton Poker Series Phil Ivey (zdjęcie gracza w drugim dniu eventu #1)
Phil Ivey/foto. Triton Poker Series, Joe Giron

Tym sposobem doszliśmy do pierwszej trójki. Brakowało zaledwie jednej eliminacji, żeby w heads-upie doszło do spotkania dwóch Węgrów. Święto Madziarów mógł zepsuć jedynie pochodzący z Korei Południowej Tommy Kim, który znalazł się w dogodnej sytuacji do podwojenia. Jego 77 walczyło za wszystko z 44 Nemetha. Los jednak zadecydował, że zdominowana para trafiła strita i przesądziła o eliminacji Koreańczyka.

Rezultat finałowego starcia Nemeth vs Bujtas poznaliśmy bardzo szybko. W jednym z rozdań Bujtas zlimpował, a następnie sprawdziłl all-in Nemetha z KQs. Na jego nieszczęście lider turnieju miał A3. Pomoc z boardu nie nadeszła i w ten sposób to Andras Nemeth zapewnił sobie ostateczny tryumf w turnieju, a drugie miejsce padło łupem jego rodaka Laszlo Bujtasa.

Wypłaty dla finalistów eventu #1 Triton Poker Series

Co można powiedzieć o końcowych rezultatach? Dominacja Węgrów. Widoczni Azjaci. Amerykanie w środku stawki. Zobaczcie, jak prezentuje się top-6 turnieju.

MIEJSCE GRACZ KRAJ WYGRANA
1 Andras Nemeth Węgry 1.082.000$
2 Laszlo Bujtas Węgry 770.000$
3 Tommy Kim Korea Południowa 503.800$
4 Phil Ivey USA 387.100$
5 Jason Koon USA 307.000$
6 Elton Tsang Hongkong 240.100$

Zapis video z drugiego dnia eventu #1

Kto nie śledził na żywo przebiegu wydarzeń, tego zachęcamy do skorzystania z zarejestrowanego materiału. Materiał trwa 11 godzin, ale bez problemów możecie przewijać film do momentów, które Was najbardziej interesują.

Finał eventu #2 100.000$ NLHE

Trwa dzień finałowy drugiego eventu Triton Poker Series 100.000$ NLHE. Zapraszamy do śledzenia rywalizacji (z 30-minutowym opóźnieniem) na Twitchu, w serwisie YouTube oraz na Facebooku. Raport z dzisiejszych wydarzeń znajdziecie już jutro na PokerGround.

Z harmonogramem rozgrywek możecie zapoznać się – tutaj.

VIP Skrill: Łatwy status Silver i 20% cashback

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.