Analiza rozdania – Brad Owen vs Phil Hellmuth w grze cashowej

Phil Hellmuth
Phil Hellmuth
Phil Hellmuth

W jednym ze swoich ostatnich filmów Jonathan Little przeanalizował rozdanie, które w grze cashowej w Las Vegas rozegrali vlogger Brad Owen oraz gwiazda pokera Phil Hellmuth.

Phila Hellmutha doskonale znacie, ale zapewne kojarzycie też dobrze Brada Owena. Ten pokerzysta to także bardzo popularny vlogger, który nagrywa filmy na Youtube grindując w różnych miejscach globu. Niedawno Owen wraz z Dougiem Polkiem oraz Andrew Neeme zainwestował w poker room na żywo w Teksasie. Teraz Jonathan Little przeanalizował ciekawe rozdanie, które ukazało się na jego kanale. Czy spasuje tam asy w ciekawym spocie?

Rozdanie rozegrane zostało na stawkach 2/5$ NL Holdem w kasynie Rio podczas World Series of Poker. Rozpoczęło się od Hellmutha, który na UTG limpował za 5$ mając 675$. Owen spojrzał na AA i podbił do 20$. Sprawdzili gracze cuttoffie, buttone i big blindzie. To samo zrobił Hellmuth.

W grach małych do średnich stawek na żywo dość charakterystyczne jest, że ludzie grają zbyt szeroki zakres i robią tak również w turniejach. Tutaj mieliśmy pięć osób na flopie Q4T. Wszyscy przeczekali do Owena, który betował za 35$.

Little w swojej analizie zaznaczał, że betowanie w grach cashowych niskich stawek używając dużych sizingów jest exploitowaniem rywali. Macie premium rękę, a oponenci sprawdzają z bardzo szerokimi zakresami. W przypadku, gdyby Owen przy takim becie dostał re-raise, może zawsze spasować. Gracze tych stawek będą często raisowali z bardzo mocno zawężonym zakresem. Będą to przykładowo dwie pary lub lepsza ręka.

Charakterystyczne dla tych stawek jest również to, że pokerzyści przeszacowują value swojej konkretne ręki i często podbijają przeciwko małym sizingom. Dlatego też Owen betując za więcej polaryzuje swój zakres i niejako zmusza rywal do raisowania tylko z grupą rąk mieszczącą się w wąskim zakresie dla value.

Hellmuth i ciekawe zagranie

Akcja przeniosła się na Phila Hellmutha, który przebił do 165$. Phil miał w tym momencie około 500$. Co robicie w tym spocie? Oprócz foldu, Little zauważa że można jeszcze sprawdzi i stackować się na bezpiecznym turnie lub każdym turnie albo też postawić rywala na all-inie.

Trener zaznacza, że musicie zawsze postawić rywala na jakiś zakres rąk. Tutaj Hellmuth powinien mieć zakres check, raise i fold przeciwko Owenowi. Trzeba obliczyć equity przeciwko rękom, które sprawdzają all-ina. Little sugeruje, że ze względu na pot oddsy Owen musi być wygrywać tylko 38% takich spotów, kiedy wejdzie za wszystko.

Vlogger ma w tym spocie dobre pot oddsy do kontynuowania, a więc fold powinien rozważać, jeżeli uważa, iż Hellmuth ma ekstremalnie mocny zakres.

Po analizie potencjalnego zakresu Hellmutha, trener uważa, że Owen powinien sprawdzić raise, a następnie callować all-ina na bezpiecznym turnie, lub samemu takiego all-ina zagrać. Siła ręki Owena rośnie bowiem, jeżeli zakładamy, że Phil gra dość agresywnie z całą grupę drawów. Oczywiście Owen będzie tam czasem zdominowany, ale ma odpowiednie oddsy na kontynuowanie przeciwko całemu zakresowi rywala.

Ciekawe jest jednak to, że zawsze znajdą się gracze, którzy w takim spocie nie będą mieli (prawie żadnych) drawów w zakresie. Będzie to bardzo „zanitowany zakres”, w którym są 44, QTs, 79s, A4s, QTo, to okaże się, że equity znacznie maleje i fold zaczyna mieć sens. Pasujecie jednak tylko wtedy, kiedy macie bardzo dokładny read na rywala, który jest bardzo tight.

Brad Owen
Brad Owen

Jak rozegrało się rozdanie?

Akcja wskazuje tutaj, że Hellmuth przebija tylko, kiedy wie, iż dominuje zakres Owena. Little zaleca więc bardzo przemyślaną grę, jeżeli macie podobnego spota i zauważyliście, że rywal ma bardzo potężny zakres i raisuje.

We wspomnianym rozdaniu Brad Owen zaczął zastanawiać się nad decyzją. Jeżeli będziecie w podobnej sytuacji warto dokładnie przeanalizować i zawęzić zakres rywala na podstawie jego decyzji na każdej uliczce. Patrząc na to rozdanie, nie ma wielu made hands, z którymi Owen przegrywa i jest na prowadzeniu z wieloma drawami.

Owen zdecydował się spasować. Hellmuth tymczasem poprosił krupiera o pokazanie kart, które pojawiłyby się na turnie i riverze. Były to odpowiednio 46, a więc stół zostałby sparowany. Owen wygrałby rozdanie, bo Hellmuth miał QT! Ten doskonały fold został okraszony przemową Phila, który pochwalił rywala za świetne zagranie.

Zobaczcie pełną analizę i krótką przemowę Hellmutha:

Bally’s zmieni się w Horseshoe – WSOP wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.