Alex Foxen oskarża Alego Imsirovica o oszukiwanie live i online!

Alex Foxen

Bardzo poważne oskarżenia wobec Ali Imsirovica. Alex Foxen, który wielokrotnie rywalizował z nim na przy stołach wysokich stawek, uważa że pokerzysta oszukuje live oraz online!

Jedno z rozdań rozegrane podczas niedawnego Super High Roller Bowl sprawiło, że Alex Foxen postanowił wysunąć poważne oskarżenia wobec kolegi z gier na wysokie stawki. Chodzi o Alego Imsirovica, który w jednym z rozdań miał zaglądnąć w karty Paula Phui.

Alex Foxen to były Gracz Roku Global Poker Index. Później tytuł przejął właśnie Ali Imsirovic. Foxen opublikował parę dni temu serię tweetów, ale nieprzypadkowo pojawiają się one właśnie w tym czasie. Niedawno Juha Pasanen z PartyPoker zaproponował „Czarną listę” pokerowych oszustów. Foxen uważa, że Imsirovic powinien znaleźć się na tej liście.

Nie mogę się doczekać czarnej listy. Ali jest zbanowany za grę na wielu kontach na GGPoker oraz RTA (real time assistance). Widziałem wiele razy jak oddawał żetony (chip dumping) do graczy, który stakował. Było też dużo podejrzanych zachowań pośród graczy, którzy deepowali dla niego turnieje MTT – napisał Foxen.

W kolejnym tweecie Foxen napisał, że Imsirovic jest „znanym w społeczności high roller oszustem”, ale bez twardego dowodu wiele osób nie pisało nigdy o szczegółach. Pokerzysta zobaczył jednak poniższe rozdanie z Super High Roller Bowl za 250.000$ i postanowił, że nie może dłużej milczeć.

Ali otwiera na cutoffie z A9. Następnie bardzo wyraźnie zerka na karty własne Paula Phui, który ma A5. Na filmie widać to jeszcze lepiej niż na obrazku. Paul pasuje, a Addamo broni big blinda. Ali c-betuje i dostaje raise na stole 642dd, ale gra 3-beta i wygrywa rozdanie – napisał Foxen.

Amerykanin zwrócił też uwagę, że następnego dnia Imsirovic przy stole pojawił się ubrany w okulary przeciwsłoneczne. Nigdy wcześniej nie używał ich przy stole. Być może informacje o jego podejrzanym zachowaniu dotarły do innych i stąd niespodziewana zmiana wizerunku.

Nie mamy oczywiście stuprocentowej pewności, że Imsirovic zauważył karty rywala. Phua powinien też oczywiście lepiej chronić swoje karty własne. Ciekawe jest jednak to, że Imsirovic odpadł w tym turnieju na bubblu wartym ponad 500.000$, a Phua zajął drugie miejsce. Turniej wygrał Jake Schindler… i również jego wątek zaczyna pojawiać się w dyskusjach.

Dostał zakaz gry na GGPoker?

Jak zapewne zauważyliście, Imsirovic oskarżony został także o to, że na GGPoker używał do gry wielu kont oraz RTA, czyli real time assistance – oprogramowania, które podpowiada decyzje w czasie rzeczywistym.

Informacje o tym, że Imsirovic otrzymał za to zakaz gry na GGPoker i skonfiskowane zostały jego środki pojawiała się w plotkach, ale brakowało potwierdzeia. Dziennikarz Barry Carter zwrócił jednak uwagę na podejrzany wykres Imsirovica na GGPoker.

Jak wynika z tych danych jego gra zakończyła się 29 września 2021 roku. Później nie miał już żadnych wyników. Tego właśnie dnia GGPoker ukarało banami 40 kont, które miały używać RTA. Trzynastu oszustom skonfiskowano łącznie 1,1 mln dolarów, które przekazano na około 4.000 kont poszkodowanych graczy.

Bonomo, Arends i inni przemawiają!

Nie ma oczywiście potwierdzenia, że właśnie dlatego Imsirovic nie gra już na tym poker roomie. Operator nie opublikował listy zbanowanych kont. Z wpisów na Twitterze wynika jednak, że o potencjalnym oszustwie wie znacznie więcej graczy.

Wiedziałem od jakiegoś czasu o oszustwach wysokich stawek, ale nigdy nie mogłem powiedzieć konkretnie o kogo chodzi. Długo przed koronawirusem słyszałem plotki, że Ali oszukiwał. Mówiły o tym naprawdę zaufane osoby – napisał Ryan Leng. Pokerzysta dodał, że informacje posiada bardzo duża grupa graczy wysokich stawek.

Jens Arends znany jako Graftekkel, doskonały gracz online zauważył, że fakt, iż Imsirovic pojawił się w kolejnym dniu turnieju ubrany „niczym alfons” wskazywało, że coś nie jest w porządku.

To dzieje się od lat. Jake/Ali/Gostisa zbanowani na GGPoker to oczywista sprawa, bo przestali grać tego samego dnia. Girafganer kilka razy ujawniał te informacje – napisał grinder.

O sprawie wypowiedział się także Justin Bonomo, który podał trochę więcej informacji podobnie, jak Arends.

Rozmawiałem z zaufanym źródłem. Powiedzieli mi, że wykroczenia zaczynają się od zerkania na tabelki preflop, okazyjnego RTA, przez regularne i automatyczne RTA do pełnego oszukiwania ze stakowanymi graczami, którzy także używali RTA. Powiedziano mi, że drugi największy oszust, to pokerzysta, którego imię zaczyna się na litery „Ja”. Straciłem w tych gra około miliona dolarów.

W dyskusjach i tweetach coraz częściej pojawia się więc nie tylko Ali Imsirovic, ale też Jake Schindler, Rok Gostisa oraz Bryn Kenney. Wygląda na to, że możemy być świadkami naprawdę potężnej afery.

Pięć porad dotyczących obrony big blinda

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.